Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна здатна експортувати 5 млн.т зернових

Україна може експортувати не менше 5 млн. т зерна. Про це, як заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації (УАК) Сергій Стоянов, повідомляє ІАА "АПК-Інформ". "Аналіз балансу зерна з урожаю 2007 р. дає всі підстави стверджувати, що з України може бути без усяких "загроз" для продовольчої безпеки країни експортовано не менше 5 млн т зерна", - сказав гендиректор УАК.

На думку С.Стоянова, до вже виділених 1,2 млн т зерна (200 тис. т пшениці, 400 тис. т ячменю, 600 тис. т кукурудзи) необхідно додати не менше 1,5 млн т пшениці, 1,3 млн т ячменю і 1 млн т кукурудзи. Крім того, С.Стоянов, зазначив, що, за даними конфедерації, у власності зерноторгових компаній в грудні 2007 р. перебувало близько 1,7 млн т ячменю.

Українська аграрна конфедерація об'єднує понад 40 найбільших професійних об'єднань, підприємницьких та консалтингових структур АПК, страхового, банківського сектору, а також сфери ресурсного забезпечення аграрного виробництва. Регіональні осередки конфедерації створені та ефективно працюють у більшості областей України. УАК представляє інтереси понад 30 тис. суб'єктів господарювання.