Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні не вистачає елеваторних потужностей

В Україні не вистачає елеваторних потужностейБіля 46 мільйонів тонн одночасного зберігання нараховують на сьогодні елеваторні потужності в Україні, де знаходиться 1100 діючих елеваторів - таку інформацію поширило видання АПК-інформ. При 100% заповненні елеваторів їх потужностей вистачить що зберігати трохи більше половини врожаю зерновий й олійних культур. 

Згідно з даними Державної служби статистики України, середньорічний сумарний валовий збір зернових і олійних культур за три останні сезони (2014/15-2016/17 МР) становить 82 млн. тонн. За підсумками 2016/17 МР в Україні було зібрано 66,1 млн. тонн зернових і зернобобових культур і 20,5 млн. тонн олійних культур.

Аналітики вважають, що виходячи з щорічних обсягів валового збору зернових, зернобобових та олійних культур в Україні діючих потужностей недостатньо.

Згідно з даними моніторингу ІА "АПК-Інформ", після 2010 року в Україні були введені в експлуатацію елеватори сумарною потужністю одноразового зберігання близько 13 млн. тонн, здатні забезпечити якісне зберігання зерна із застосуванням сучасних технологій. При цьому необхідно враховувати, що 35 підприємств з цієї кількості сумарною потужністю одноразового зберігання близько 3 млн. тонн - це елеватори портового і припортового типу, що спеціалізуються на перевалці зерна.

Експерти видання "Елеваторист" констатували, що минулий 2017 рік відзначився бурхливим будівництвом лінійних елеваторів. Поштовхом до цього послужили проблеми з залізничною логістикою, які з'явилися вже в 2016 році. Вже тоді частина кукурудзи залишилася в полях. Щоб перестрахуватися, в новому сезоні багато хто почав встановлювати додаткові ємності на наявних зерносховищах або будувати нові елеватори. Експерти вищезгаданого джерела, також наголошують, що багато компаній планують будівництво і розширення потужностей і в поточному році.