Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Сингента купляє соняшникові активи Монсанто

Компанія Сингента повідомила про підписання угоди з компанією Монсанто щодо купівлі її активів з вирощування гібридів соняшника, мотивуючи такий крок прагенням зміцнити свої лідерські позиції в цьому сигменті ринку. Сума угоди становить 160 млн. дол.

Станом на 2008 рік, продажі Монсанти становили 75 млн. дол., Сингента ж займала в тому році лідируючі позиції і її виторг становив 200 млн. дол.

Головний спеціаліст "Сингента Насіння" Давор Піск зазначив, що "ця покупка є відмінним додатком до нашого глобального бізнесу з вирощування соняшника. Дана угода посилить наші позиції на ринках Європи та Латинської Америки, які є ключовими по вирощуванні соняшника, а також дозволить розширити асортимент пропонованої продукції для виробників".

Соняшникова олія є рослинним жиром вищого цінового діапазону з низьким вмістом насичених жирних кислот та використовується як додаток до продуктів харчування.

Загалом соняшник вирощують на площі біля 24 млн. га, а основними країнами виробниками його є Україна, Росія, Аргентина, Франція та країни Центральної Європи.

Ринок насіннєвого матеріалу соняшника складає в межах 700 млн. дол., причому 75% ринку припадає на країни, що розвиваються.

Monsanto Company - транснаціональна компанія, світовий лідер біотехнології рослин. Основна продукція - генетично модифіковане насіння кукурудзи, сої та бавовни, а також найбільш популярний в світі гербіцид "Раундап". Оборот за 2008 рік 11,635 млрд. дол. США, чистий прибуток 2,024 млрд. дол. США в тому ж році. Кількість працюючих 21 700 чоловік.

Syngenta AG - транснаціональна корпорація, що займається виробництвом і продажем продукції для аграрної галузі: пестицидів та насіння рослин. Компанія є лідером з виробництва засобів захисту рослин і посідає третє місце на світовому ринку високоякісного насіння. Оборот за 2008 рік становив 11,62 млрд. дол. США, чистий прибуток 1,385 млрд. дол. США. Кількість працюючих 24 000 чоловік.


Discuss this article