Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Сингента купляє соняшникові активи Монсанто

Компанія Сингента повідомила про підписання угоди з компанією Монсанто щодо купівлі її активів з вирощування гібридів соняшника, мотивуючи такий крок прагенням зміцнити свої лідерські позиції в цьому сигменті ринку. Сума угоди становить 160 млн. дол.

Станом на 2008 рік, продажі Монсанти становили 75 млн. дол., Сингента ж займала в тому році лідируючі позиції і її виторг становив 200 млн. дол.

Головний спеціаліст "Сингента Насіння" Давор Піск зазначив, що "ця покупка є відмінним додатком до нашого глобального бізнесу з вирощування соняшника. Дана угода посилить наші позиції на ринках Європи та Латинської Америки, які є ключовими по вирощуванні соняшника, а також дозволить розширити асортимент пропонованої продукції для виробників".

Соняшникова олія є рослинним жиром вищого цінового діапазону з низьким вмістом насичених жирних кислот та використовується як додаток до продуктів харчування.

Загалом соняшник вирощують на площі біля 24 млн. га, а основними країнами виробниками його є Україна, Росія, Аргентина, Франція та країни Центральної Європи.

Ринок насіннєвого матеріалу соняшника складає в межах 700 млн. дол., причому 75% ринку припадає на країни, що розвиваються.

Monsanto Company - транснаціональна компанія, світовий лідер біотехнології рослин. Основна продукція - генетично модифіковане насіння кукурудзи, сої та бавовни, а також найбільш популярний в світі гербіцид "Раундап". Оборот за 2008 рік 11,635 млрд. дол. США, чистий прибуток 2,024 млрд. дол. США в тому ж році. Кількість працюючих 21 700 чоловік.

Syngenta AG - транснаціональна корпорація, що займається виробництвом і продажем продукції для аграрної галузі: пестицидів та насіння рослин. Компанія є лідером з виробництва засобів захисту рослин і посідає третє місце на світовому ринку високоякісного насіння. Оборот за 2008 рік становив 11,62 млрд. дол. США, чистий прибуток 1,385 млрд. дол. США. Кількість працюючих 24 000 чоловік.