Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

На Одещині відкрили ще один зерновий термінал

Згідно повідомлення інформаційного видавництва "Ехо", вчора, 15 вересня 2009 року, в акваторії Аджаликського лиману порту "Південний" було відкрито зерновий термінал з перевальною потужністю 2 млн. тонн в рік, власником якого є компанія "Боріваж".

За повідомленням ТОВ "Боріваж", новий термінал є одним з найсучасніших в країні, що дасть змогу Україні збільшити об'єми експорту зернових на світові ринки. Перевалочний та складський комплекс в змозі надавати повний комплекс послуг з приймання, переробки (очищення), сушки, зберігання, відвантаження зернових - ячменю, пшениці, ріпаку, сої, гороху, соняшнику, кукурудзи та ін. Потужності з одноразового зберігання зернових становлять близько 126 тис. тонн. Лінійна швидкість приймання станції розвантаження залізничного транспорту - 600 тонн на годину, потужність завантаження суден дорівнює 1200 тоннам в годину. Довжина причалу компанії Бориваж складає 280 метрів, а глибина 15 метрів дозволяє приймати судна всіх класів, включаючи CAPESIZE (дедвейтом біля 150 тис. тонн).

Компанія планує подальший розвиток перевалочного терміналу. Так, за словами генерального директора ТОВ "Боріваж", наступним етапом буде збільшення потужностей з одноразового зберігання зернових до 300 тис. т, що в перспективі дасть можливість перевалювати до 4,5 млн. тонн зернових в рік.

Побудувати термінал в трьох річний термін дозволило фінансування проекту з боку "Приватбанку". Саму компанію відносять до сфери впливу групи "Приват" Ігора Коломойского.

Цікаво відмітити, що для забезпечення роботи терміналу, компанія "Бориваж" проводила днопоглиблювальні роботи біля причалу, який знаходиться в управлінні компанії.

За повідомленням Мінтрансзв'язку України, перевалкою зернових вантажів займаються 13 морських портів України, перевалочна потужність яких оцінюється в 20 млн. тонн зерна на рік. Зокрема державних портів, на сьогодні працює біля 10 приватних терміналів потужністю понад 10 млн. тон на рік. Для інформації - в 2008/09 маркетинговому році (липень-червень) експорт зернових та зернобобових з України склав 24,9 млн. тонн, експорт ріпаку дорівнювався 2,64 млн. тонн, також було вивезено 670 тис. тонн соняшнику та 280 тис. тонн сої.