Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Канадська Viterra виходить на зерновий ринок України

16 листопада в Києві відбулась презентація канадської компанії Viterra (Вітерра), яка заявила про свій вхід на український зерновий ринок. Виконавчий директор Майо Шмідт зазначив, що компанія Вітерра планує розвивати в Україні аграрний бізнес, переробку зерна та олійних культур, купувати й будувати елеватори, портові термінали, торгувати українським зерном на світових ринках, повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Компанія Viterra (заснована у 1924 році) є вертикально інтегрованою канадською компанією, яка володіє декількома окремими, але взаємопов'язаними підприємствами. Компанія працює в п'яти напрямках: виробництво добрив та насіння, зберігання та маркетинг зерна, переробка, виробництво кормів та надання фінансових послуг фермерам. У 2008 фінансовому році виручка Viterra склала 6,8 млрд. канадських доларів, а чистий прибуток - біля 290 млн.

Крім Західної Канади, компанія працює на ринках США, Японії, має представництва в Сингапурі. В кінці вересня 2009 року Viterra завершила придбання австралійської ABB Grain. Крім цього, в листопаді було відкрито офіс в Женеві, саме через який компанія планує координувати свою діяльність в Україні. В цілому, Viterra напряму постачає сільськогосподарську продукцію у більш ніж 50 країн світу.

Саме через австралійську ABB Grain, канадська Viterra де-юре є вже присутньою на ринку України. У 2007 році, тоді ще незалежна, ABB Grain разом з французькою Soufflet створила в Україні спільне підприємство - компанію New World Grain. Вихід Viterra напряму на ринок України може означати, що компанія змінила тактику й як мінімум бажає активізувати свою присутність на ринку країни.

Нагадаємо, що останніми з великих компанії на ринок України зайшли американська CHS Ins. (яка вже оголосила про свої наміри побудувати термінал під Одесою) та Noble Group. Поява такої компанії як Viterra має викликати ще більшу конкуренцію між трейдерами за ринки зерна та прискорити подальший розвиток інфраструктури зберігання та постачання зерна.