Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Річковий флот Нібулона збільшився на 4 судна

16 квітня 2010 року в місті Миколаєві СП "Нібулон" та суднобудівний завод "Вадан Ярдс Океан" спустили на воду 4 несамохідні судна змішаного ("річка-море") плавання, які можуть одночасно перевозити 18 тисяч тон зерна.

Після цього поповнення загальний флот компанії налічуватиме 20 несамохідних суден. Також придбано три буксири – 1 річковий та 2 прибережного плавання. Вперше за 18 років незалежності України будується приватний річковий флот.

Річки активно використовуються для транспортування зерна в багатьох країнах. Наприклад, біля 70% відсотків усього зернового експорту США постачається через порти Мексиканської затоки. В свою чергу, 80-90% зерна прибуває зі штатів до цих портів саме річковим шляхом.

Генеральний директор СП "Нібулон" Олексій Вадатурський зауважив, що річкові судна є складовою частиною інвестиційного проекту компанії по будівництву елеваторних комплексів вздовж Дніпра і транспортування зерна рікою до власного терміналу для подальшого експорту.

Вартість проекту становить 300 млн. доларів США, у його рамках всього буде побудовано 50 самохідних і несамохідних суден (у тому числі 14 буксирів) загальним дедвейтом понад 150 тис. тонн та 9 елеваторів й річкових терміналів.

Уже введені в експлуатацію елеваторні комплекси в с. Вітове Чигиринського р-ну Черкаської області, місті Глобине та селищі Ромодан Полтавської області. Розпочато будівництво таких комплексів у селищах Градизьк та Артемівка Полтавської області, а також у місті Кам'янка-Дніпровська Запорізької області.

Триває підготовка до початку будівництва ще двох комплексів у Полтавській області. Отже, до 1 липня 2010 року буде працювати вісім новозбудованих елеваторів ТОВ СП "Нібулон", з них чотири матимуть річкові термінали. А загальний обсяг потужностей зі зберігання с/г продукції компанії становитиме 1,5 млн. тонн.

На сьогодні агрохолдинг "Нібулон" є одним з найбільших експортерів зерна з України (4,6 млн. т в сезоні 2008/09). Компанія володіє власним сучасним зерновим терміналом в м.Миколаїв. До складу холдингу входять понад 36 с/г підприємств з 10 областей України які обробляють понад 70 тис. га землі.