Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні працює трохи більше ніж половина зареєстрованих кооперативів

В Україні працює трохи більше ніж половина зареєстрованих кооперативівТільки 589 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із 1097 зареєстрованих в Україні станом на 1 січня 2017 року, тобто 54%, здійснюють господарську діяльність. В загальній кількості кооперативів, що здійснюють діяльність по 26% займають молочарські кооперативи, та кооперативи з обробітку землі та збирання врожаю - їх в Україні працює 151 і 152 кооперативи відповідно. 23% діючих кооперативів (141 кооператив) займаються наданням інших послуг. Частка у 13%  належить плодоовочевим кооперативам, яких в Україні працює 76. І по 6% доводиться на зернові та м’ясні кооперативи, яких діє 35 і 34 кооперативи відповідно.

В кожне село - по кооперативу

В кожне село - по кооперативуВ минулому, 2012-му році, Мінагрополітики ініціювало широкомасштабне громадське обговорення ініціативи Міністра М.Присяжнюка "Рідне село". Зокрема, було проведено анкетування голів 10832 сільських і селищних рад. Деякі данні опитування було оприлюднено під час колегії, яка відбулась 19 лютого 2013 року в Києві.

Уряд схвалив нову редакцію закону про сільськогосподарську кооперацію

На засіданні Кабінету Міністрів 17 вересня було схвалено законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію". Законопроект фактично викладає в нові редакції закон про сільськогосподарську кооперацію, а також вносить зміни в інші законодавчі акти, зокрема Цивільний кодекс.

Кількість зареєстрованних обслуговуючих кооперативів зросла на 30%

Станом на початок 2012 року, в Україні було зареєстровано 774 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що на 30,5% більше, ніж у минулому році - інформує Мінагрополітики. За попередніми повідомленнями профільного Міністерства, на 1 січня 2010 року в країні було зареєстровано 645, а на початок 2009 - 496 обслуговуючих кооперативів.

Ініціатива Мінагрополітики "Рідне село" врятує українське село?

Сьогодні, 15 травня, відбулась презентація нової ініціативи сільського розвитку під назвою "Рідне село". Ініціативу презентував Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. В обговоренні прийняли участь голови "Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад" й "Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України", керівники проектів технічної допомоги USAID та ЕС.