Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні збільшується кількість працюючих сільськогосподарських кооперативів

В Україні збільшується кількість працюючих сільськогосподарських кооперативівПро 735 діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України на початку квітня поточного року. Зокрема молочарських кооперативів 186 або 25% від загальної кількості кооперативів порівняно з 1 січнем минулого року їх кількість зросла на 44 кооперативи. Зернових кооперативів нараховується 41 за рік їх кількість збільшилась на 1.

В Україні працює трохи більше ніж половина зареєстрованих кооперативів

В Україні працює трохи більше ніж половина зареєстрованих кооперативівТільки 589 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із 1097 зареєстрованих в Україні станом на 1 січня 2017 року, тобто 54%, здійснюють господарську діяльність. В загальній кількості кооперативів, що здійснюють діяльність по 26% займають молочарські кооперативи, та кооперативи з обробітку землі та збирання врожаю - їх в Україні працює 151 і 152 кооперативи відповідно. 23% діючих кооперативів (141 кооператив) займаються наданням інших послуг. Частка у 13%  належить плодоовочевим кооперативам, яких в Україні працює 76. І по 6% доводиться на зернові та м’ясні кооперативи, яких діє 35 і 34 кооперативи відповідно.

В кожне село - по кооперативу

В кожне село - по кооперативуВ минулому, 2012-му році, Мінагрополітики ініціювало широкомасштабне громадське обговорення ініціативи Міністра М.Присяжнюка "Рідне село". Зокрема, було проведено анкетування голів 10832 сільських і селищних рад. Деякі данні опитування було оприлюднено під час колегії, яка відбулась 19 лютого 2013 року в Києві.

Уряд схвалив нову редакцію закону про сільськогосподарську кооперацію

На засіданні Кабінету Міністрів 17 вересня було схвалено законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію". Законопроект фактично викладає в нові редакції закон про сільськогосподарську кооперацію, а також вносить зміни в інші законодавчі акти, зокрема Цивільний кодекс.

Кількість зареєстрованних обслуговуючих кооперативів зросла на 30%

Станом на початок 2012 року, в Україні було зареєстровано 774 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що на 30,5% більше, ніж у минулому році - інформує Мінагрополітики. За попередніми повідомленнями профільного Міністерства, на 1 січня 2010 року в країні було зареєстровано 645, а на початок 2009 - 496 обслуговуючих кооперативів.