Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Японія постачатиме обладнання для українських кооперативів

За інформацією офіційного порталу КМУ, Уряд на одному з своїх засідань ухвалив рішення відповідно до якого буде розпочато роботу інвестиційних проектів щодо постачання в Україну елеваторного обладнання та молоковозів. Дане обладнання буде поставлятися з Японії в рамках програми розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Державна цільова економічна програма підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2015 року була прийнята урядом 3 червня 2009 року. Загальний обсяг фінансування програми, передбачений на 2009-2015 роки, складає 7,2 млрд. грн. - у тому числі 90 млн. грн. у поточному році та 633 млн. грн. у 2010. Державний бюджет має профінансувати 90% прогнозованих витрат. У результаті впровадження програми має бути створено 10,5 тис. нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, у тому числі 100 у 2009 році, та 1 тис. у 2010.

За словами Юлії Тимошенко, програма підтримки кооперативів, крім інших напрямків, також передбачає будівництво елеваторів потужністю 1-10 тис. тонн. Планується, що держава буде покривати біля 90% витрат на будівництво таких елеваторів. Власниками сховищ будуть виступати сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, які отримуватимуть їх на умовах безвідсоткового фінансового лізингу на 20 років.

В своєму інтерв'ю перший заступник голови правління НАК "Украгролізинг" пояснює, що зокрема проекту з Японією робочі групи опрацьовують зараз ще варіант фінансування програм розвитку елеваторів та заготівлі молока з Канадою. Вартість інвестиційних проектів з кожною країною, під які надаватимуся гарантії Уряду, є 600 млн. дол.

Нагадаємо, що 11 березня Уряд ухвалив Постанову №264 "Про розширення внутрішнього ринку для вітчизняних підприємств машинобудування для агропромислового комплексу". Даний документ забороняє використання бюджетних коштів на закупівлю сільськогосподарського обладнання іноземного виробництва у 2009 році.