Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Перші 20 молоковозів роздано

В останні часи питання створення та діяльність обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів стало досить популярним та актуальним в Україні, у тому числі в коридорах влади. Обслуговуючі кооперативи розглядаються як один із найперспективніших шляхів підвищення рентабельності виробництва та збуту сільськогосподарської продукції, виробленої на особистих селянських та малих фермерських господарствах.

Представники українського уряду регулярно наголошують на важливості створення та функціонування мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Так, 5 вересня 2009 року Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на нараді із сільськими головами зауважила, що у провідних європейських країнах частка збуту молока, наприклад, через кооперативи сягає до 90%, а в Україні лише 3%.

Також, Юлія Тимошенко у своєму виступі зазначила, що для забезпечення українських молочних кооперативів молоковозами вже підписано угоди між українськими підприємствами даної галузі та підприємствами Канади, Японії та Південної Кореї. Для потреб галузі потрібно від 1500 до 2 тисяч машин.

Як доказ серйозності намірів Уряду, під час зазначеної наради Прем'єр-міністра з головами сільських рад, представники 20 молочних кооперативів отримали нові молоковози. Молоковози є продукцією Карлівського механічного заводу, представники якого, а також інших вітчизняних виробників та НАК "Украгролізингу", організували 5 вересня виставку вітчизняного обладнання та техніки на майданчиках Міжнародного виставкового центру.

Умови на яких молочні кооперативи утримали перші молоковози не зовсім зрозуміло. З однієї сторони Уряд наголошує, що підтримка кооперативів буде здійснюватися на умовах фінансового лізингу (можливо безвідсоткового) на 20, 25 та навіть 30 років. Але 10 вересня Уряд ухвалив окреме рішення про державну підтримку 20 показових молочарських сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Загальна процедура проведення конкурсу між кооперативами для отримання підтримки прописана в постанові КМУ №723 від 1 липня 2009 року "Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів".

Зокрема молочних, Уряд планує сприяти зерновим кооперативам. За словами Юлії Тимошенко (щодо діяльність уряду по підтримці кооперативів): "... ми діємо по побудові маленьких, але доступних для кожного селянина елеваторів, які будуть або стаціонарно встановлені, або буде запропонована вам система зберігання зерна сама сучасна у світі, яка захищає зерно прямо на полях, без будівництва стаціонарних елеваторів і дає можливість навіть при температурі більше 20 морозу і вологості не пошкодити зерно і відповідної якості його зберегти для виробників". Можливо мова є про зберігання зернових в мішках на прямо на полі.