Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Безприбуткові кооперативи замінять Укоопспілку?

На базі кожної сільської ради буде створено безприбутковий кооператив, що займатиметься заготівлею та реалізацією сільськогосподарської продукції. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час поїздки до Умані. За словами Міністра, це будуть підприємства, що виконуватимуть функції відомої у минулому Укоопспілки.

За словами Міністра, такої домовленості було досягнуто під час засідання Правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР), яке відбулося наприкінці липня поточного року. Відкриваючи засідання ВАССР, Микола Присяжнюк висловив думку, що виробничі підприємства, створені на базі сільських рад, можуть створити економічну платформу для розвитку українського села й зупинити його деградацію.

Кооперативи допоможуть сільським радам контролювати збір молока й заготівлю м'яса. Також, за вимогами СОТ, у 2014 році має бути заборонено забій худоби у приватних дворах, тому на сьогодні кооперація є необхідністю - зазначив очільник Мінагрополітики.

Тематика розвитку сільськогосподарської кооперації (а саме, одного з видів кооперації - обслуговуючої) включено в меморандум про співпрацю, який було підписано в червні 2011 року між ВАССР й Мінагрополітики. Крім того, по результатам засідання Правління ВАССР було вирішено підготувати для затвердження програму і календарний план розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації й інших програм.