Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Кількість зареєстрованних обслуговуючих кооперативів зросла на 30%

Станом на початок 2012 року, в Україні було зареєстровано 774 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що на 30,5% більше, ніж у минулому році - інформує Мінагрополітики. За попередніми повідомленнями профільного Міністерства, на 1 січня 2010 року в країні було зареєстровано 645, а на початок 2009 - 496 обслуговуючих кооперативів.

Найбільша кількість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів налічується у Житомирській області - 96 (станом на 01.01.2009 в області було 93 кооперативи), Вінницькій - 86 (3 роки тому - 71), Івано-франківській – 66 (20) та АР Крим – 59 (40). "Членами цих об’єднань є понад 20 тисяч осіб. У користуванні членів цих кооперативів знаходиться 19,1 тис. га посівних площ, 20,7 тис. голів корів", - повідомив Микола Присяжнюк.

Ініціатива "Рідне село", яка спрямована на підтримку дрібних фермерів та особистих селянських господарств через створення і підтримку обслуговуючої кооперації, можливо надасть поштовх для подальшого збільшення нових та активізацію існуючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. З метою стимулювання розвитку системи кооперації в Україні, Мінагрополітики розроблено зміни до Закону "Про сільськогосподарську кооперацію" а також інших законодавчих актів.

"Прийняття та реалізація запропонованих змін дозволяє особистим селянським господарствам зменшити власні витрати та збільшити свої доходи, отримати доступ до державної підтримки. В цілому це призведе до збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та підвищення рівня життя сільського населення, а відтак, до розбудови кооперативного руху в цілому", - зазначив Міністр.