Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уряд схвалив нову редакцію закону про сільськогосподарську кооперацію

На засіданні Кабінету Міністрів 17 вересня було схвалено законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію". Законопроект фактично викладає в нові редакції закон про сільськогосподарську кооперацію, а також вносить зміни в інші законодавчі акти, зокрема Цивільний кодекс.

В першу чергу, законопроект приводить в відповідність закон "Про сільськогосподарську кооперацію" з іншим базовим законом - "Про кооперацію", ліквідуючи деякі суперечливі моменти.

В розділі "Загальні положення" вводиться нове поняття правил внутрішньогосподарської діяльності кооперативу, і зазначається, що примирні правила (як й статути с/г кооперативів), мають розроблятися Мінагрополітики.

Статті які відносяться до обслуговуючих й виробничих кооперативів віднесено до окремих розділів, що покращує сприйняття документу й має зменшити плутанину між цими двома принципово різними формами кооперативів.

Визначається, що сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи здійснюють обслуговування своїх членів - виробників с/г продукції, не маючи на меті одержання прибутку, і є неприбутковими організаціями. Одною з ознак неприбутковості є надання послуг лише членам кооперативу (в чинні на сьогодні редакції закону дозволяється надавати послуги не членам в розмірі до 20% від загального обороту кооперативу).

З метою визначення неприбуткового статусу обслуговуючого кооперативу законопроектом також пропонується викласти в новій редакції статтю 86 Цивільного кодексу "Здійснення підприємницької діяльності непідприємницькими товариствами та установами", якою усі кооперативи, крім виробничих (тобто споживчі і сільськогосподарські обслуговуючі) мають відноситися до непідприємницьких товариств.

В цілому, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк охарактеризував даний законопроект наступним чином - "Ми врахували в законопроекті світові напрацювання. Тож, його прийняття значно покращить податкові та економічні умови діяльності сільгоспкооперативів. Також, це дасть можливість виробникові впливати на ринкову ситуацію та працювати без посередників, що призведе до зменшення споживчих цін у межах продуктового ланцюжка. Збереження ж некомерційних відносин у кооперативі сприятиме отриманню додаткового доходу його членами, особливо при вертикальній організації кооперативу".

Оновлено (16.10.2012). Верховна Рада прийняла в першому читання проект Закону про внесення змін до Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію" (реєстраційний №11221).

Оновлено (20.11.2012). Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію" (№11221) було прийнято у другому читанні та в цілому. "За" проголосувало 227 народних депутатів, "проти" - 3, утрималось - 0, не голосувало - 110.

Оновлено (19.01.2013). Оновлений текст закону "Про сільськогосподарську кооперацію" опубліковано на сайті Верховної Ради.