Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні збільшується кількість працюючих сільськогосподарських кооперативів

В Україні збільшується кількість працюючих сільськогосподарських кооперативівПро 735 діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України на початку квітня поточного року. Зокрема молочарських кооперативів 186 або 25% від загальної кількості кооперативів порівняно з 1 січнем минулого року їх кількість зросла на 44 кооперативи. Зернових кооперативів нараховується 41 за рік їх кількість збільшилась на 1.

Кооперативів з обробітку землі та збирання врожаю нараховується 162, що на 16 більше ніж у минулому році. Плодоовочевих кооперативів діє 113, їх кількість збільшилась на 34 кооперативи порівняно з минулим роком. Кооперативів з надання інших послуг в Україні діє 198 їх кількість за рік збільшилась на 46. Протягом року зменшилась кількість м'ясних кооперативів на 16 і зараз їх в країні 35.

Також вищезгадане джерело повідомило про те, що з минулого року в Україні діє державна програма з відшкодування кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, якою скористалися 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Державну підтримку було надано кооперативам молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції на суму понад 8,5 млн грн.

Варто відзначити, що Проект розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні (Канадський кооперативний зерновий проект) провів декілька зустрічей з заступником Міністра аграрної політики України Шереметою Віктором Васильовичем з метою обговорення пропозицій щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Обговорювались пропозиції кооперативних об’єднань, зокрема Об’єднання Кооперативів "Господар", Кооперативного Об'єднання "Рівноправність" , кооперативів «Зерновий», «Зерно-Бунк», які б дозволили зерновим кооперативам, об'єднанням кооперативів, та підприємствам, які були створені кооперативами/об'єднаннями кооперативів, набути права на участь у програмі держпідтримки з метою придбання обладнання із зберігання, переробки, транспортування, визначення якості та показників безпеки сільськогосподарської продукції нарівні із іншими кооперативами. Наразі зернові кооперативи об’єднують в основному малих і середніх виробників, що проживають у сільській місцевості, сприяють розвитку соціальної інфраструктури, створюють робочі місця на селі, а існуючі обмеження є дискримінаційними по відношенню до таких кооперативів. В свою чергу, об’єднання кооперативів мають на меті розвивати своїх учасників – кооперативи, до рівня ефективних й успішних гравців аграрного ринку, як це відбувається у країнах ЄС та Канаді.

Як повідомлялось раніше, станом на 1 січня 2017 року в Україні працювало 589 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із 1097 зареєстрованих, тобто 54% кооперативів здійснювало господарську діяльність.