Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Іноземці зможуть купувати землю

Окрім інших питань, на засіданні Верховної Ради 2 жовтня 2012 депутати розглядали два проекти законів про внесення змін до Земельного кодексу України. Перший щодо набуття права власності на землю, у тому числі іноземцями, другий - щодо терміну на продаж земельних ділянок (або іншими словами - продовження терміни дії мораторію на купівлю-продаж землі).

Законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю (реєстраційний номер 11128) проходив уже друге читання. З часу прийняття законопроекту в першому читанні до Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин надійшло 22 поправки та пропозиції, з яких було враховано 10. Представлення законопроекту зайняло 2 хвилини і його було прийнято 234 депутатськими голосами. Законом, зокрема, встановлюється заборона на право власності на землю сільськогосподарського призначення для іноземців.

Так, земельні ділянки сільськогосподарського призначення не можуть набуватися у власність іноземцями, особами без громадянства, іноземними підприємствами, підприємствами з іноземними інвестиціями, юридичними особами іноземних держав, самими іноземними державами, міжнародними урядовими та неурядовими організаціями (крім набуття таких земельних ділянок у порядку спадкування).

У той же час, юридичні особи іноземних держав, іноземні підприємства і підприємства з іноземними інвестиціями отримали право набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення із земель приватної власності у випадках, визначених частинами першою статті 82, а із земель державної та комунальної власності - у порядку, встановленому статтею 129 Земельного Кодексу.

Другим питанням, яке стосується землі, було продовження дії мораторію на купівлю-продає землі сільськогосподарського призначення. Обидва варіанти законопроектів, що розглядалися передбачали продовжити мораторій до 2014 року, а під час обговорень пропонувалося продовжити мораторій навіть до 2020-го. Але жодний з законопроектів не було підтримано депутатами.

Нагадаємо, останній раз мораторій на землю було продовжено 20 грудня 2011 року. Тоді Верховна Рада внесла зміни до пунктів 14 та 15 розділу Х Земельного кодексу України і продовжила мораторії на продаж землі с/г призначення до 1 січня 2013 року.