Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

З березня може початися продаж с/г земель

Продаж земель сільськогосподарського призначення може початися вже в березні-квітні поточного року, відразу після того, як Верховна Рада прийме закони про ринок землі і про земельний кадастр. Таку думку в інтерв'ю УНІАН висловив начальник Головного управління земельних ресурсів у Луганській області Петро Мілєхін.

"При давньої практиці всі закони, що стосуються сільського господарства, приймаються у Верховній Раді до 1 березня", - сказав Мілєхін, висловивши сподівання, що саме до цієї дати і будуть прийняті два головні закони, що стосуються землі.

Він вважає, що першим у Верховній Раді буде проголосований закон про ринок землі, оскільки після першого читання у Верховній Раді минулого скликання залишилися тільки технічні питання. Більш складною, на думку начальника облуправління земельних ресурсів, буде доля закону про Державний земельний кадастр, оскільки до цього часу не вирішене головне питання, хто саме повинен вести кадастр. За його словами, Асоціація місцевого самоврядування наполягає на тому, щоб ведення кадастру було передано органам місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діяв в Україні до 1 січня 2008 року. 30 грудня 2007 Президент України Віктор Ющенко підписав Закон "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Даний закон, зокрема, передбачає продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до ухвалення законів "Про державний земельний кадастр" і "Про ринок земель". Проекти законів, що регулюють ринок землі, уряд повинен підготувати і передати в парламент у першому кварталі 2008 року.