Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжено до 2018 року

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжено до 2018 рокуВерховна Рада України продовжила діючий в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2018 року. Депутатами був прийнятий законопроект №5123-1 про продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2018 року.

В даний час власниками сільськогосподарської землі в Україні є тільки фізичні особи, які обмежені в праві розпоряджатися нею. Мораторій дозволяє власнику паю здавати його в оренду або передавати у спадок. Заборонено офіційний продаж земельної ділянки або передача паю в заставу. У зв'язку з чим, всі аграрні підприємства України обробляють тільки орендовану у фізичних осіб землю.

Середній розмір земельного паю у межах країни становить 3,72 га, водночас існують чималі регіональні розбіжності. Найбільші середні розміри земельних паїв — на Сході країни - 5,98 га, найменші — на Заході - 1,87 га. Як повідомлялось раніше, згідно дослідженням, портрет середнього землевласника в Україні описується, як 57 річного українця з середньо–спеціальною освітою.

Вже багато років суспільство країни поділено на прихильників та супротивників продажу сільськогосподарських земель. Прихильники відкриття ринку сільськогосподарських земель стверджують, що вільних обіг сільськогосподарських земель вигідний з усіх боків – економічного, соціального, природничого. Власник змушений конкурувати, підвищувати ефективність, поліпшувати якість землі, інфраструктури. Супротивники поширюють думку про те, щовразі запровадження вільного ринку землі в Україні, де йде війна і процвітає корупція, землі у власників паїв будуть швидко скуплені за безцінок.