Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Мораторій на продаж землі і нині там...

Сьогодні на сесії Верховної Ради України було розглянуто два законопроекти, які стосуються внесення змін до Земельного кодексу в частині продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Авторами законопроектів є народні депутати від КПУ Петро Симоненко, Валентин Матвеєв, Олександр Ткаченко та Катерина Ващук (Блок Літвіна).

Першим з них пропонувалося внесенням змін до пунктів 14 і 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України" передбачити продовження терміну заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств до 1 січня 2011 року.

Законопроект представлений народним депутатом Катерина Ващук пропонував заборонити купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності та купівлю-продаж, або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміну цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадянам та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ведення особистого селянського господарства, які громадяни отримали із земель сільськогосподарських підприємств та земельних часток(паїв) до 1 січня 2010 року, а також визначити конкретно яким законом визначено порядок обміну земельними ділянками сільськогосподарського призначення.

За підсумками голосування обидва законопроекти були відхилені.

Раніше Верховна Рада при прийняті бюджету на 2008 рік продовжила мораторій на куплю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення до законодавчого врегулювання ринку землі.