Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Осіння посівна-2009 за власні кошти

Українські виробники зернових та олійних культур у більшості випадків проводили осінню посівну кампанію 2009 року за рахунок власних коштів, не залучаючи додаткові джерела фінансування, повідомляє агенція АПК-Інформ за результатами обробки результатів дослідження "Україна: посівна-2010.

Прогноз основних сільськогосподарських культур". Деякі підприємства були змушені частково використовувати позикові кошти (банківські кредити, кошти потенційних покупців і т.д.), але кількість таких підприємств, за оцінками АПК-Інформ, становить лише близько 5%.

Для порівняння: за підсумками дослідження "Посівна-2009", що проводиться на початку поточного року, позикові кошти залучали 27% аграріїв. Фактично кількість компаній, що розраховували на додаткові кошти в осінь, скоротилася на 22%. У той же час, кількість підприємств, що покладається на власні кошти, збільшилася з 68% до 89%.

За оцінками Мінагрополітики, станом на початок вересня 2009 року підприємствами агропромислового комплексу залучено кредитів на суму 4,3 млрд. грн., що складає 31% від кошт залучених АПК на відповідний період минулого року. Кредити отримали лише 1513 підприємств, причому переважно це були короткострокові кредити (71% від загального обсягу залучених кредитів). Процентні ставки за кредитами банків становили від 12% до 39%.

На сьогоднішній день на ринку кредитування взагалі, та аграрного сектору зокрема, залишилась невелика кількість банків та інших фінансових установ. Серед партнерів Проекту, кредити зерновиробникам надають Індекс Банк (належить французькі Credit Agricole Group) та ПроКредит Банк (акціонерами якого є ПроКредит Холдинг АГ та ЄБРР). Ставка кредитування в обох банках - від 25% в гривні.