Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Нульова ставка ПДВ для с/г підприємств змінниця на режим акумуляції з 1 січня 2009 року

За інформацією Урядового порталу, 30 липня 2008 року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.” Законодавчі зміни спрямовані на збереження непрямої підтримки аграріїв в умовах членства в СОТ. Текст цього проекту №3024 від 30.07.2008 ще не є доступним на сайті Верховної Ради.

Нульова ставка податку на додану вартість, що нині поширюється на операції з реалізації сільськогосподарської продукції – це непряма підтримка держави вітчизняних сільських товаровиробників. Нині вона сягає 5 млрд. гривень.

З огляду на вступ України до Світової організації торгівлі діючий спеціальний режим оподаткування аграріїв припиниться 1 січня 2009 року. У зв’язку з цим та з метою максимального збереження непрямої підтримки сільських товаровиробників в умовах членства у СОТ, Уряд схвалив законопроект про внесення змін до Законів України „Про податок на додану вартість” та „Про оподаткування прибутку підприємств” в частині скасування нульової ставки і виплати дотацій переробним підприємствам, поширення з 1 січня 2009 року режиму акумуляції сільськогосподарськими підприємствами коштів ПДВ на всі операції з поставки агропродукції власного виробництва та продуктів її переробки, включаючи продаж молока і м’яса переробним підприємствам та продукцію підакцизних товарів, а також запровадження нового критерію, за яким аграрії застосовуватимуть режим акумуляції ПДВ.

Останню версію закону про ПДВ, яка містить усі попередні зміни, можна знайти на сайті Верховної Ради: Закон України  вiд 03.04.1997 № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість".