Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Для проведення польових робіт українські фермери залучають кошти під 17,5% -30% річних

Виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 9% Майже 90 мільярдів гривень складає загальна потреба в коштах для проведення комплексу осінньо-польових робіт українськими аграріями у 2016 році. Зокрема 49,96 млрд грн, або майже 56%  потрібно аграріям на проведення літньо-осінніх польових робіт і 39,7 млрд грн або 44% потрібно аграріям на незавершене виробництво та підготовку ґрунту під врожай 2017 року.

Затрати на збиральні роботи складають 35,6 млрд грн або 40% всіх затрат. Витрати на посів озимих культур під врожай 2017 року оцінюються у 25,9 млрд грн або 29% від загальної потреби в коштах. Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

Також повідомляється, що 90% загальних потреб покривається аграріями за власні кошти, а 10% складає дефіцит коштів, який покривається, в основному, за рахунок запозичених коштів. Вищезгадане джерело повідомляє, що процентні ставки під які сільськогосподарські товаровиробники залучають кредити для проведення осінньо-польових робіт складають від 17,5 до 30% річних.

Щодо структури витрат, найбільша частка 58,1 млрд грн або майже 65% потрібні аграріям на матеріальні ресурси, такі як: насіння та посадковий матеріал, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, пально-мастильні матеріали, запчастини та ремонт техніки, тощо. Витрати на пальне складають 25,9 млрд грн або 27% всіх витрат. Витрати на оплату праці та відрахування дорівнюють 12,3 млрд грн, або майже 14% всіх затрат.  Витрати на амортизацію дорівнюють 4,1 млрд грн і займають частку 4,6% від загальних витрат.