Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Банки розпродають заставну с/г техніку

Фінансова криза негативно впливає на діяльність cільськогосподарських підприємств України. Майже з с початку 2008 маркетингового року (липень 2008 - червень 2009) до січня 2009 року спостерігалося падіння закупівельних цін на зернові та іншу с/г продукцію. І це не дивлячись на то що, офіційний обмінний курс долара до гривні виріс з 4,85 грн. до 7,70 за той же період.

Падіння курсу гривні наклало додаткові витрати на підприємства, які закупили с/х техніку за кредит в валюті - комбайн який влітку 2008 коштував 1 млн. гривень зараз коштує майже 2 млн. Переважна кількість зерновиробників не є прямими експортерами, та й не мають валютних доходів.

Ситуація ускладнюється відпливом коштів з банківської системи та проблемами з підтримки їх ліквідності. Так за даними НБУ за 2008 рік, у жовтні - грудні 2008 р. загальний обсяг депозитів у національній валюті зменшився на 31,8 млрд. грн., обсяг депозитів в іноземній валюті - на 1,8 млрд. дол. США.

Все це примушує банки, та інші фінансові установи, продавати с/г техніку яка була заставою за кредитами. Тяжко оцінити, за якими мотивами банки стали власниками немаленького парку техніки. Але цілком можливо, що деякі підприємства добровільно передали її банкам не маючи змоги (або не бажаючи) платити за позиками, не дивлячись на розмови про пролонгацію кредитів на тих же умовах.

Перелік заставного майна на продаж можна знайти на сайтах таких банків як Аваль, ОщадбанкПромінвестбанк, Приватбанк, Мегабанк та інших. Крім цього, існують спеціалізовані веб-ресурси. Наприклад, сайти Бізнес Досьє та Українська Інтернет Біржа публікують інформацію про продаж техніки зібрану від багатьох банків та інших установ.

Як це не дивно виглядає, але кожна криза дає нові можливості. Банківська «розпродаж» може стати можливістю для виробників вигідно купити трактори, комбайни, сівалки, жатки та іншу техніку.