Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Відео - наукові та історичні аспекти кооперації

Добірка відео-матеріалів, яку представлено в даній статті, є серією тематичних тренінгів щодо розвитку кооперації в світі, її історичних, наукових, філософських, соціальних і психологічних аспектів. Матеріал викладється професором університету Шербрук (Квебек) Мішелем Ляфльором (Michel Lafleur), який має докторську ступінь в галузі ділового адміністрування (DBA) і ступінь магістра в галузі управління та кооперативного розвитку Університету Шербрук. Його дослідження і викладання зосереджені на стратегії розвитку кооперативів згідно з принципами сталого розвитку.

Завдяки інформації, що наведена в даному матеріалі, з’являється можливість отримати знання і пояснення від науковця міжнародного рівня, перейняти світовий досвід, зрозуміти стратегічні цілі створення і розвитку кооперації. Ця добірка відео буде корисної для всіх зацікавлених активістів розвитку кооперативного руху, а також студентів та викладачів аграрних навчальних закладів.

Справжній кооператив?! Які кроки потрібно зробити

Минулий рік (2012) пройшов під егідою кооперативного руху. Ідею кооперації піарили, популяризували, нею було просякнуте повітря сільських територій та коридорів сільських та районних рад та управлінь сільського господарства. І це цілком зрозуміло, оскільки люди шукають шляхів виходу зі скрутної ситуації, яка склалася в сільській місцевості. Сільськогосподарська консультаційна служба, яка вже 5 років займається, зокрема, розвитком кооперативного руху в Дніпропетровській області, отримувала безліч звернень, дзвінків та візитів з типовими питаннями: "Як створити кооператив?", "Хочемо створити кооператив, які потрібні документи?" тощо. Після всіх цих питань хочеться розставити все по полицях, щоб краще розібратися з таким інструментом, як кооператив та витрачати час та ресурси тільки на те, що має сенс та бажання створити справжній кооператив, а не щось, що буде так тільки називатися.

Ресурсоощадне землеробство: поширенні питання

Цей переклад з англійської матеріалу "Conservation Agriculture. Frequently Asked Questions" ("Ресурсоощадне Землеробство. Поширенні питання") Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, яка приділяє багато уваги цьому питанню. Ресурсоощадне Землеробство спрямоване на досягнення стійкого і прибуткового сільського господарства, й відповідно на поліпшення умов життя фермерів шляхом застосування трьох принципів: мінімального порушення ґрунту, використання постійного ґрунтового покриву і сівозміни. Прикладами ресурсоощадних систем землеробства є No-till (ноу-тілл) та Strip-till (стріп-тілл).

Знайомтесь - нут або турецький горох

Нут - турецький горох, баранячий горох, (chickpea) (Cicer arietinum) - рослина родини бобові, зернобобова культура. Боби короткі, вздуті, в кожному по 1-3 насінини. Насіння за формою подібне до голови барана або сови, має горбкувато-шорстку поверхню.

Нут вирощувався з древніх часів у Індії, Пакистані, Ефіопії та інших країнах. Досить схоже на те, що на Близькому сході культура вживалася в їжу вже 7500 років тому. На територію Греції та Риму нут потрапив у бронзовий вік з 4 тисячоліття до нашої ери. Стародавні римляни знали вже кілька сортів нуту. На початку IX століття нашої ери Карл Великий називає його повсюдною культурою.