Проєкт фінансується Міністерством міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada), й реалізовується у двох цільових регіонах – Дніпропетровській й Кіровоградській областях. Проєкт виконується канадською неурядовою організацією СОКОДЕВІ (Квебек, Канада), Канадською кооперативною асоціацією (CCA), Інститутом з досліджень та освіти для кооперативів і спілок Університету Шербрук (IRECUS) у партнерстві з Дніпропетровською "Сільськогосподарською консультаційною службою" (СКС).
Тривалість Проєкту: 5 років (квітень 2013 – червень 2018 рр.)
Сайт Проєкту: www.zerno.org.ua
Бюджет Проєкту: 12,687 мільйонів канадських доларів (фінансування Урядом Канади), 0,5 мільйонів канадських доларів (внески канадського консорціуму виконавців). Також передбачаються інвестиції від зерновиробників для розширення зерносховищ, підтримка від національного/обласного та районних держбюджетів.
Метою Проєкту є розширення економічних можливостей для малих та середніх зернових господарств в двох областях через розвиток зерносховищ й сільськогосподарських кооперативів за підтримки більш ефективних та чутливих до сільського господарства установ.
Основні заходи:
1) Сприяння об’єднанню українських фермерів з метою підвищення ліквідності та розширення їх бізнесу з вирощення зернових. Кооперативний підхід дозволить фермерам здійснювати загальні закупівлі (включаючи придбання високоякісного посівного матеріалу), мати спільний доступ до сучасного обладнання з доробки та зберігання зерна, спільно здійснювати поставки зернових безпосередньо до найбільших покупців тоді, коли ціни є найвищими.
Проєктом створено обслуговуючий кооператив в Дніпропетровські області й буде створено кооператив в Кіровоградській області. По завершенні 5-го року роботи Проєкту кожний з кооперативів об’єднуватиме щонайменше 75 виробників, які вирощуватимуть щонайменше 60 тис. тон зернових на рік на площі 15 тис. га або більше.
Проєктом передбачені надання підтримки через:
2) Співпраця з українськими навчальними закладами у питанні розвитку й впровадженні освітніх програм, спрямованих на управління сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами. Комплекс навчальних програм включатиме коротко- та довго- термінові курси, які будуть запропоновані консультаційним службам, асоціаціям кооперативів та виробників, а також студентам Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) та Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету.
Передбачається створення навчальної бази в університетах для сприяння сільськогосподарським виробникам в розвитку потужних кооперативів через введення в навчальні програми курсів з кооперації. Також буде проведено тренінг тренерів (представники дорадчих служб, асоціації виробників тощо), який складається з 8 навчальних модулів.