Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Меморандум про узгодження позицій на ринку зерна встановив ліміт експорту пшениці

Меморандум про узгодження позицій на ринку зерна встановив ліміт експорту пшениціМіністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства та учасники зернового ринку підписали додаток до Меморандуму про узгодження позицій на ринку зерна на 2019-2020 маркетинговий рік, в якому встановили граничний обсягу експорту пшениці на рівні 20,2 млн тонн.

Документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно - вказано на сайті Мінекономрозвитку.

Як повідомлялось раніше, в Меморандумі про узгодження позицій на ринку зерна на 2019-2020 маркетинговий рік, який було підписано 3 жовтня 2019 року, вперше за дев'ять років підписання не було додатків з завчасним затвердженням граничної чисельності експорту. Документ лише передбачав взаємодію учасників ринку зерна, пошук компромісних рішень, обмін інформацією та здійснення моніторингу зернового ринку.

Сьогоднішньому підписанню додатку до Меморандуму з обмеженням експорту пшениці передувало спільне звернення Всеукраїнської асоціації пекарів та асоціації "Борошномели України", в якому запровадження тимчасового обмеження на експорт зернової продукції продовольчої групи було запропоновано в якості одного зі способів зберегти нинішній рівень цін на хліб і хлібобулочні вироби.1

Від учасників зернового ринку, окрім вищезгаданої асоціації "Борошномели України", додаток до Меморандуму про взаєморозуміння підписали: Американська торговельна палата в Україні, Українська зернова асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Асоціація торгівлі зерном та кормами (GAFTA) та "Всеукраїнський аграрний форум".

За даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК України станом на 30 березня з Україні було експортовано 17,8 млн тонн пшениці всіх класів, що на 4,37 млн тонн більше ніж в минулий сезон на відповідну дату. Борошна було експортовано 271,2 тис тонн, що на 64,3 млн тонн більше ніж рік тому.  

Враховуючи загальний ліміт в 20,2 млн тонн, до завершення сезону (за квітень-червень) дозволяється вивезти 2,4 млн тонн пшениці, тобто по 0,8 млн тонн в місяць в середньому. Це меньше ніж 2 млн тонн на місяць, які в середньому експортувалось за перші 9 місяців сезону, а також менше 1,3 млн тонн експортованих за березень поточного року.