Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Огляд ринку зерна за тиждень 23-27 листопада

В першій половині тижня ситуація на світовому ринку не відзначалась особливими змінами. Нафта перебувала в межах коридору $75-80 за барель. Зміни в сторону негативу появились разом з оприлюдненням інформації, що компанія Dubai World (ОАЕ) просить своїх кредиторів відтермінувати на пів року виплати по кредитах. Це в свою чергу призвело до зниження індексів, особливо європейських (більшість компаній кредиторів Dubai World є саме європейські банки).

На спотовому ринку спостерігалось зниження на $10 ціни на американську пшеницю до $212 за тонну. Трейдери російської пшениці можуть записати в свій актив перемогу в єгипетському тендері, ціна була зафіксована на рівні $198,75/т. В той час французьку пшеницю закупили по $201/т.


На грудень, грудень-січень не очікуються принципові зміни на ринку пшениці. Можливе деяке зниження спотових цін, якщо буде прослідкуватись негативна динаміка на ф'ючерсному ринку. В довгостроковій перспективі можлива друга хвиля росту цін, поштовхом для цього може стати наприклад, хвилювання щодо наступного врожаю пшениці.

Ф'ючерсний ринок пшениці в середині тижня, після деякої корекції закрився на рівні $5,5 за бушель. Беручи до уваги ситуацію на сусідніх ринках, ймовірність руху показників пшениці вниз виглядає досить високою. На думку аналітиків Совекон, європейським експортерам не слід хвилюватись про свої позиції на ринку, поки котирування американської пшениці будуть вищі від $5 за бушель.

Міжнародний рада по зерну (IGC) опублікувала прогноз щодо посівних площ пшениці на наступний рік. На думку експертів цієї організації, в наступному році світові посівні площі можуть скоротитись на 1,5 млн. га до 222 млн. га. Основне скорочення припаде на США, що пов'язують в основному з затримкою збору пізніх культур, а також несприятливою ціновою кон'юнктурою.