Огляд ринку пшениці й кукурудзи в лютому 2010

В лютому котирування пшениці й кукурудзи на Чиказькі товарні біржі (CME) не зазнали подальшого падіння, що й очікувалось на початку місяця. Здається що ціни найшли певне дно, нижче якого в короткострокові перспективі падати не будуть. Але, на думку аналітиків з Міжнародної ради по зерну (IGC), біржові котирування підтримувались завдяки спекулятивні складові, а не фундаментальним факторам зернового ринку.

В лютому біржові котирування березневих ф'ючерсів на пшеницю на CME піднялися до 5,1 дол./буш. (187 дол./т), а на кукурудзу до 3,8 дол./буш (150 дол./т). В той же час, повільно зростаючи протягом усього місяця, котирування а ні пшениці, а ні кукурудзи не досягли рівня січня 2010 й навіть 2-3 останніх місяців 2009 року.

Взагалі "ведмежі" (біржовий термін, що означає гру на пониження) настрої, у тому числі завдяки великому врожаю кукурудзи та сої в Південній Америці, переважали минулого місяця майже на усіх зернових і олійних ринках . І на готівковому ринку, на відміну від біржового, ціни в основному повільно знижувались або залишались на одному рівні. Так, індекс цін на пшеницю IGC (середнє арифметичне дев'яти ставок на умовах ФОБ в п'яти країнах) станом на 19 лютого дорівнювався 1977 пунктів; 29 січня 2010р індекс складав 1974 пунктів.

Щодо внутрішнього ринку України, то після деякого падіння цін в січні на пшеницю групи Б й 6 класу, в лютому відбулась стабілізація на рівні 1090-1180 грн./т на умовах Франко-елеватор. Ціни на пшеницю групи А, які навпаки трохи зросли за січень січні, також залишались стабільними протягом лютого (1175-1360 грн./т Франко-елеватор). Ціни на кукурудзу незначно зросли з 1200-1260 грн./т в кінці січня до 1230-1275 грн./т на кінець лютого (усе - Франко-елеватор).

На подальший розвиток події на внутрішньому ринку впливатимуть початок весняної посівної, яка принаймні вже розпочалась в Криму (виробникам для фінансування посівної необхідні кошти прийдетеся шукати у себе, тобто продавати запаси), стан озимих посівів (паршиві посіви будуть автоматично означати дефіцит пшениці) та темпи експорту зерна з України (чим вищі темпи, тим меншині перехідні залишки), але останнім часом експорт навпаки сповільнився із-за проблем з поверненням ПДВ. Іншими словами, на зовнішньому ринку не очікуються ніяких різких коливань, й ціноутворення на зернові буде більше залежати від внутрішніх сил.

Будь-яке копіювання, повне або часткове використання матеріалів сайту друкованими виданнями, можливе тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
Використання матеріалів в Інтернет-виданнях дозволяється тільки за умови публікації гіперпосилання на сайт www.zerno.org.ua, відкритого для індексування пошуковими роботами.
© 2011-2020 Зерно.org.ua Усі права захищені

Створено за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої через Міністерство міжнародних справ Канади.
Project undertaken with the financial support of the Government of Canada provided through Global Affairs Canada.
Projet réalisé avec l'appui financier du gouvernement du Canada accordé par l'entremise d'Affaires mondiales Canada.