Огляд зернового ринку в вересні 2017 року

В вересні Міжнародна рада по зерну (IGC) дала найоптимістичніший прогноз щодо світового обсягу виробництва зернових на рівні 2069 млн тонн, зокрема 748 млн тонн пшениці і 1029 млн тонн кукурудзи. В свою чергу, Міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує цей обсяг на 8 млн тонн менше, на рівні 2061 млн тонн, включно з 745 млн тонн пшениці і 1316 млн тонн фуражних зернових. Щодо прогнозу по виробництву кукурудзи, USDA очікує 1033 млн тонн зернової в світі, з яких 360 млн тонн (або 35%) прийдеться на долю Сполучених Штатів.

Про те що британські виробники пшениці представили на виставці в Каїрі свою продукцію для борошномелів та пекарів з чотирьох приватних та трьох державних єгипетських компаній, які разом контролюють 70-80% відсотків імпорту пшениці в Північній Африці, повідомило видання Farminguk. Це частина зусиль Великобританії, щоб потрапити до найбільшого в світі ринку імпорту пшениці. Єгипет потребує близько 11 мільйонів тонн зернової на рік і зараз не імпортує пшеницю з Великобританії. Це являє собою значну можливість для британського сільського господарства, яке, як правило, виробляє надлишок пшениці та експортує більше 80% цього надлишку в ЄС. Близько 70% імпорту пшениці в Єгипті зараз надходять із Росії, Румунії та інших Чорноморських країн. Решта поставляється з Франції, Німеччини,Австралії та США.

Про те, що в Південній Африці виробництво кукурудзи в 2017 році збільшиться вдвічі порівняно з минулим роком після покращення погодних умов, які призвели до збільшення урожайності, повідомило в вересні видання Reuters. Поточні прогнози уряду країни знаходяться на рівні близько 16,5 млн тонн, що на 112% більше, ніж в минулому році, коли врожай постраждав від посухи, викликаної Ель-Ніно и складав 7,78 млн тонн.

Аналітики видання Reuters поширили свої прогнози щодо отримання великих врожаїв основними чорноморськими зерновиробниками Україною і Росією у 2018 році. Свої прогнози вони зробили на основі спостережень, що посівні кампанії обох країн йдуть з випередженням минулорічного темпу - майже дві третини зимових зернових посіяно в Росії та більш ніж третина - в Україні. Також аналітики вважають, що Росія має розраховувати на те, що вона стане топ експортером пшениці в світі в 2017/18 маркетинговому році, який розпочався 1 липня, після рекордного врожаю цього року. Для урожаю наступного року російські фермери вже посіяли озимі на 64% від запланованої площі або на 11,2 мільйонах гектарів, у порівнянні з 10,8 мільйонами гектарів минулого року, про що повідомило міністерство сільського господарства країни. За даними міністерства, озимими планується засіяти 17,5 млн. га, трохі більше минулорічної площі.

Про рідкісну ситуацію, коли ціни на австралійську пшеницю виросли вище пропозицій на зерно, що США відвантажує в Азії повідомило видання The Western Producer. Раніше Австралія зіткалася з конкуренцією з боку дешевих виробників, Росії та України, але зараз США пропонують конкурентоспроможні ціни. За даними видання Австралія відвантажує пшеницю в Південно-Східну Азію за ціною $245 за тонну. Це порівняно з американською пшеницею аналогічної якості, яка пропонується по ціні $235 за тонну, тоді як пшениця з Чорноморського регіону продається по $215 за тонну. В вересні уряд Австралії скоротив свою оцінку врожаю країни на 2017/18 МР до 21,64 млн тонн, це найменша за вісім років оцінка, яка значно нижче рекордного врожаю минулого року, який складав 35,13 млн тонн.

Котирування ф'ючерсу на пшеницю на Чиказькій товарній біржі (CME Group) у 2016-2017рр Котирування ф'ючерсу на тверду пшеницю на Чиказькій товарній біржі (CME Group) у 2016-2017рр Котирування ф'ючерсу на кукурудзу на Чиказькій товарній біржі (CME Group) у 2016-2017ррНа Чиказькій біржі котирування зернових мали різнонаправлені коливання. Так, котирування пшениці м’яких і твердих сортів почали місяць на рівні $4,38 за бушель або $160,9 за тонну та закінчили на рівні $4,45 за бушель ($163,5 за тонну) і $4,41 за бушель($162 за тонну) відповідно.Котирування кукурудзи на початку місяця дорівнювали $3,58 за бушель, або $141 за тонну, закінчили місяць з невеликим пониженням до $3,55 за бушель або $140 за тонну.

Субіндекс GOI на кукурудзу (джерело: IGC) Субіндекс GOI на пшеницю (джерело: IGC)Індекс цін на зернові та олійні Міжнародної ради по зерну (GOI) зріс від початку вересня к кінцю з 191 до 194 пунктів. Зросли також всі Субіндекси (GOI). Субіндекс пшениці збільшився з 171 пункту до 177. Субіндекс кукурудзи збільшився з 164 пунктів до 165 пунктів. Субіндекс ячменю збільшився з 185 до 195 пунктів.

Внутрішні ціни на зернові в вересні мали східну тенденцію з індексом GOI Міжнародної ради по зерну і підвищилися к кінцю місяця. Так ціна на пшеницю 6-го класу почала вересень на рівні 4620 грн/тонна, потім знизилась до мінімальної у 4560 грн/т і в кінці місяця зросла до 4980 грн/т. Пшениця 3 класу групи А з мінімальної ціни на початку місяця, яка складала 4940 грн/т в кінці місяця збільшилась до 5240 грн/т. Ціна на пшеницю 2-го класу групи А також зросла впродовж вересня з 5290 грн/т на початку місяця до 5400 грн/т в кінці місяця. Кукурудза також зросла в ціні з 4400 грн/т на початку вересня до 4490 грн/т в кінці (усі ціни вказані на умовах CPT-термінал ТОВ СП "Нібулон", м. Миколаїв).

Закупівельні ціни на соняшник в Україні (джерело: АПК-Інформ)За даними АПК-інформ ціни на соняшник на початку місяця знаходились в діапазоні від 10 000 до 10 600 грн/т в кінці вересня ціни зросли і опинилися в діапазоні від 10 300 до 10 700 грн за тонну.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 12 жовтня з початку нового маркетингового року Україна експортувала 11,5 млн тонн зернових. А станом на 13 жовтня, за даними вищезгаданого джерела в країні зібрано 45 млн тонн зернових (у т.ч. 7 млн т кукурудзи), та 9,8 млн т соняшнику й 2,4 млн т сої.

На світовому ринку ціни стабільні, знаходяться в боковому тренді. На внутрішньому ринку, ціни на зернові підросли після завершення жнив (зменшення попиту) й за рахунок зростання курсу долара. Ціни на пізні культури (соняшник, кукурудза) ще знаходяться на рівні попереднього місяця.

Будь-яке копіювання, повне або часткове використання матеріалів сайту друкованими виданнями, можливе тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
Використання матеріалів в Інтернет-виданнях дозволяється тільки за умови публікації гіперпосилання на сайт www.zerno.org.ua, відкритого для індексування пошуковими роботами.
© 2011-2020 Зерно.org.ua Усі права захищені

Створено за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої через Міністерство міжнародних справ Канади.
Project undertaken with the financial support of the Government of Canada provided through Global Affairs Canada.
Projet réalisé avec l'appui financier du gouvernement du Canada accordé par l'entremise d'Affaires mondiales Canada.